Drewno nie należy do najczęściej wykorzystywanych materiałów budowlanych, a przynajmniej nie w naszym kraju. Nadal bardzo często kojarzy nam się z małą trwałością i niską odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Czy budowanie z drewna jest dobrą decyzją?
Przede wszystkim warto pamiętać, że drewno poddane odpowiedniej konserwacji, charakteryzuje się dużą wytrzymałością i jest również odporne na działanie wilgoci oraz zmian temperatury, dlatego domy drewniane mogą służyć właścicielom przez pokolenia. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest również fakt, że domy z drewna to rozwiązanie ekologiczne, które jest przyjazne dla mieszkańców, ale także dla środowiska naturalnego. Projekty domów drewnianych, które można znaleźć w tej chwili w katalogach, cechuje bardzo duża różnorodność. Można wśród nich znaleźć małe domki letniskowe, które są tanie i szybkie w budowie i duże, luksusowe domy, gwarantujące właścicielom wysoki komfort. Drewniane domy mają również wiele zalet estetycznych. Drewno daje ogromne możliwości tworzenia elementów dekoracyjnych, takich jak różnego rodzaju rzeźbienia i ozdobne detale. Jest to materiał, który sprawdza się doskonale także w prostych, nowoczesnych projektach budynków, dlatego ma praktycznie uniwersalne zastosowanie oraz ponadczasowy charakter.
Projekt domu z drewna doskonale sprawdzi się w otoczeniu natury, na przykład w pobliżu lasu. Takie połączenie pozwoli na stworzenie niepowtarzalnej atmosfery i nadanie miejscu wyjątkowego charakteru. Bez wątpienia nie powinniśmy zbyt pochopnie odrzucać ciekawego rozwiązania, jakim jest budowanie z drewna. Przy zastosowaniu nowoczesnych technologii budowlanych domy z drewna powstają szybko i można budować je praktycznie o każdej porze roku, dlatego są również dobrym rozwiązaniem dla niecierpliwych inwestorów, którzy chcą skrócić czas trwania budowy.