Drewno to wyjątkowo ciekawy materiał budowlany, który niestety nadal jest niedoceniany przez większość inwestorów, decydujących się na budowę domów jednorodzinnych. Ma ono swoje wady, ale również wiele zalet, o których warto pamiętać.
Nie da się ukryć, że domy z drewna to domy ekologiczne, czyli budynki przyjazne dla środowiska naturalnego. Wynika to oczywiście z wykorzystania naturalnego surowca, którego produkcja nie wytwarza żadnych toksycznych substancji. Dodatkowo domy ekologiczne mają bardzo dobry wpływ na zdrowie osób, które w nich mieszkają, to znaczy panuje w nich niezwykle korzystny mikroklimat, niemożliwy do osiągnięcia w budynkach wykonanych z innych materiałów budowlanych. Na szczęście projekty domów drewnianych różnią się między sobą w bardzo dużym stopniu, dlatego jeśli interesuje nas ten materiał bez trudu znajdziemy rozwiązanie, które spełni wymagania. Dużą zaletą budynków z drewna jest szybka budowa, którą można przeprowadzać w różnych warunkach atmosferycznych, także przy ujemnej temperaturze powietrza, dlatego konstrukcję budynku można wznosić także zimną. Dzięki przyspieszeniu budowy można znacznie obniżyć koszty całej inwestycji. Warto pamiętać, że budowa domu w standardowej technologii może potrwać nawet dwa lata, dlatego dobrym rozwiązaniem jest poszukanie szybszych metod budowy. Oczywiście domy drewniane mają również pewne wady, które związane są przede wszystkim z koniecznością odpowiedniej konserwacji, którą należy systematycznie powtarzać. Dzięki konserwacji drewno staje się odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz wilgoć i może zachować dobry stan przez dziesięciolecia, służąc kilku pokoleniom użytkowników.
Jak widać zalety domów drewnianych są bardzo duże, dlatego jeśli planujemy budowę domu jednorodzinnego, powinniśmy wziąć pod uwagę również te rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zależy na man zdrowiu.

zaprojektujzycie.pl